Merkezi ve Bireysel Uydu Anten Sistemleri

Site, apartman, otel, kampüs gibi çok sayıda kullanıcının bulunduğu yerlerde sıklıkla kullanılan merkezi sistemler, her kullanıcı için ayrı bir anten ve receiver maliyetine katlanmak yerine, gelen yayınları merkezi bir birimde toplayıp, kullanıcılara sunmak prensibiyle çalışan ve buna bağlı olarak toplam maliyetin düşük tutulmasını sağlayan bir sistemdir. Merkezi uydu sistemleri Headent ve Receiver ‘lı sistem olmak üzere 2 ana başlık altında toplanabilir.

Headent Sistemler

Bu sistemlerde, kullanıcıların bulunduğu yerde herhangi bir receiver yoktur. Uydu sinyalleri merkezde toplanır ve izlenilmek istenen kanal sayısı kadar receiver bu birimde tutulur. Merkezden kullanıcıların olduğu yerlere kablo çekilir ve televizyon kanalları üzerine atamaları yapılır. Bu şekilde daha ekonomik bir şekilde kullanıcılara hizmet verilmiş olur. İzlenebilecek kanal sayısı merkezi sistem tarafından sınırlandırılmıştır. Kurulum sırasında hangi kanalların izleneceğine karar verilir.  Kanallar televizyon üzerinden değiştirilir.

uydu anteni

Receiver’lı Sistemler

Bu sistemde ise toplu yaşam alanlarındaki bina ve dairelerin tümü için tek çanak anten kullanılır. (istenilen kanal sayısına göre 2 adet olabilir). Bu antenden her daire çekilecek hat ve her dairede bulunan reciever kullanılarak istenilen yayın alınabilir hale gelir. Bu sistemde temel amaç her daire için ayrı çanak anteni ortadan kaldırmaktır. Bu şekilde görüntü kirliliğinin önüne geçilmiş olurken aynı zamanda maliyetin düşmesi de hedeflenmiştir.  Bununla birlikte herhangi bir arıza durumunda servis maliyetlerinin de daire sayısına oranla düşeceği unutulmamalıdır.

Bodrum anten ihtiyaçlarınız için işi uzmanına bırakın. Bizimle iletişime geçin en iyi fiyat, kaliteli hizmet, 7/24 teknik destek avantajının keyfini çıkarın.