Alarm Sistemleri

Alarm sistemi temel olarak istenmeyen durumların oluşması esnasında farklı uyaranlarla kullanıcıları bilgilendirerek olası zararları engellemeye yönelik kurulan uyarı sistemleridir. Kurulum amacına ve maliyetine göre farklılık gösterseler de genellikle aynı prensibe dayalı olarak çalışırlar.

Kuruluş amacına göre uygun yerlere konumlandırılan algılayıcılar ( sensörler ) istenmeyen durumu algılar ve alarm sistemini tetikleyerek hedeflenen uyarının (siren sesi, e mail gönderimi, vs.) işleme konulmasını sağlar.

En yaygın kullanım alanlarına göre alarm sistemleri;

  • Hırsız Alarmı
  • Yangın Alarmı
  • Gaz Kaçağı Alarmı,
  • Acil Yardım Çağrısı Alarmı

şeklinde listelenebilir.

Hırsız alarmlarında bu sesörler cam kırılması, pencerinin veya kapının açılması şeklindeki işlemleri algılayabileceği gibi hareket algılayıcı sensörler vasıtası ile ortam içerisindeki hareket algılanarak da alarm çalması veya istenilen yere uyarı gönderilmesi sağlanabilir.

Olası yangın durumlarında ise bu sensörler duman ve ısı algılamaya yönelik ayarlanmışlardır. Bununla birlikte kişilerin yangın durumunu fark ettilerse diğer insanları uyarması amacıyla binada belli bölgelere alarm sistemini çalıştıracak acil butonları konumlandırılmaktadır.

Gaz kaçaklarında da bu sensöreler ortamda bu gazın olup olmadığını çeşitli yollarla sürekli olarak denetler. Olası bir gaz kaçağında, uyanık dahi olunsa insanların fark edemeyeceği kokusuz gazları anında algılayarak uyarıcı alarmı çalıştırırlar.

Acil yardım çağrısı alarmı ise bunlardan biraz daha farklı olarak bir panik butonu veya uzaktan kumanda vasıtasıyla aktif hale getirilir ve istenilen kişinin ya da sağlık biriminin aranarak yardımın ulaştırılması sağlanır.

Bodrum hırsız alarmı, yangın alarmı, gaz kaçağı alarmı gibi ihtiyaçlarınızda profesyonel kadromuzla her zaman yanınızdayız.. İhtiyacınız olan sistem için bizimle iletişime geçin. Ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanın. İhtiyacınızı karşılayacak en uygun çözümü size sunalım siz kararınızı verin. Konusunda uzman bir kadroyla çalışmanın huzurunu yaşayın. Eviniz de güvende olsun siz de güvende olun.