IP ve Analog Santral Sistemleri

Telefon şebekelerinde aboneler ve kullanıcılar arasında iletişimi sağlayan, gelen ve giden aramaları otomatik olarak yönlendiren santral sistemleri, temelde gelen ve giden aramalar için trafiği yönlendirme, Sesli Mesaj (voicemail), Video Telefon ve İnteraktif Sesli Cevap (IVR) gibi ek işlevleri de üstlenir.

Bu sistemler, modüler bir yapıya sahip olan santral cihazı ve buna farklı noktalardan bağlı yazılım tabanlı telefon, masaüstü IP telefon, Videofon, VoIP destekli cep telefonu, IP DECT ve analog setlerden ihtiyaca göre tasarlanarak oluşturulmaktadır.

Örnek vermek gerekirse, çok merkezli işletmeler için internet tabanlı dijital santraller merkezde bulunan ana cihaz ile internet üzerinden telefon video görüşmesi ve buna benzer şekillerde iletişimi sağlayabilirler.  Burada sisteme internet üzerinden bağlanan cihazlar IP telefon, Videofon, VoIP, IP Dect ve benzerleri  olabilir.  Bunların yanı sıra sisteme bağlı aboneler, kendi aralarında ve dış hatlar üzerinden uygun donanım ya da yazılım tabanlı telefonlar aracılığıyla görüntülü ve sesli görüşme yapabilmektedirler.

Santral sistemlerinin bu özellikleri, işletmelere yüksek kapasiteli bir iletişim ağı sağlamasının yanında işletmenin iletişim maliyetlerini de düşürmektedir. Bu nedenle sistem kurulmadan önce işletmenin temel ihtiyaçları ile sonradan gereksinim duyabileceği ihtiyaçlar göz önünde bulundurulup ileriye dönük tercih yapmak doğru seçim olacaktır.

Bodrum’da dijital ve analog santral sistemi ihtiyaçlarınız için uzman ekibimize danışın. Doğru seçimi sizinle konuşarak, işletmenizi gözlemleyerek belirleyelim. Ne ihtiyacınızdan fazlasına para verin, ne de size yetersiz kalacak bir sistem için ödeme yapın. Bizimle iletişime geçmeden kararınızı vermeyin, karlı çıkın