Kamera seçerken

 Günümüzde güvenlik nedeniyle kullanılan kameralar artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Biz Sistemcell Bilişim olarak sizin ihtiyaçlarınıza yönelik kamera ve ekipmanları, profesyonel ekibimizle tespit ediyoruz.

Öncelikle kamera taktırmak istediğiniz yere ekibimiz gelerek ücretsiz olarak detaylı bir keşif yapmaktadır. Bu keşifte kameraların nereye konumlandırılması gerektiği, kullanılacak olan kameraların açılarının ne olacağı, kameranın türü ve kamera sayısı gibi önemli faktörler belirlenir. Keşif sırasında konuyla ilgili detaylı bilgi ayrıca müşterilerimize iletilir.

Yukarıdaki faktörlere bağlı olarak kullanabileceğimiz iki farklı kamera türü bulunmaktadır. Bunlar Ahd (analog hd) ve IP kameralardır. Kamera türüne bağlı olarak kullanılacak bağlantı kabloları ve sistemin diğer elemanları da değişiklik göstermektedir.

Koaksiyel kablolar Ahd kameralarla kullanılırken, IP kameralar için Cat6 kablo kullanılması gerekmektedir. Bunlarda farklı olarak, geniş çaplı alanlara sahip fabrika benzeri yerler için kablosuz (wireless) sistemler ile görüntü aktarımı yapılabilmektedir.

Kaliteli bir görüntü için, kullanılacak olan kameraların, ara elemanların, DVR/NVR cihazlarının marka ve modeli oldukça önemlidir. Bununla birlikte, istenilen kayıt süresinin uzunluğuna bağlı olarak kullanılması gereken hard disk kapasitesi de değişim gösterecektir.

Tüm bu faktörler doğrudan yaptırmak istediğiniz güvenlik kamerası sisteminin fiyatını etkileyeceğinden, bir sistem için anlaşmadan önce hizmeti aldığınız yerin keşif yaparak ihtiyaçlarınızı belirlemesi şarttır. Unutmamak gerekir ki, doğru ürün seçimi, hem sistem maliyetlerinizi düşürecek hem de ileride oluşabilecek potansiyel harcamaların önüne geçilmesinde yardımcı olacaktır. Daha detaylı bilgi burayı ziyaret edebilirsiniz.